Xherdan Shaqiri ka mbajtur një fjalim emocional para fillimit të sfidës mes Chicago Fire dhe FC Dallas, transmeton VAR Kosova.

30 vjeçari zviceran me origjinë nga Zhegra e Gjilanit u transferua në afatin kalimtar të janarit në klubin e MLS nga Lyoni, teksa menjëherë është bërë njëri ndër lojtarët më të rëndësishëm të ekipit.

“Është sikur finale sot, ne jemi sikur familje, ne luajmë së bashku, fitojmë së bashku, sot luajmë në shtëpi dhe luajmë vetëm për fitore” – u shpreh ai.

VIDEO: