Luis Enrique është zgjedhja e parë e Napolit pas Luciano Spallettit për rolin e trajnerit te Napolit.

Sipas “Correire dello Sport”, ideja e De Laurentiis është t’i ofrojë atij një kontratë dyvjeçare me një vlerë totale prej 10 milionë euro neto, e nxitur edhe nga lehtësimet tatimore që do ta bënin investimin më pak të munimshëm.

Stafi i tij mund të përfshijë edhe Pepe Reina, portierin e Villarreal, kontrata e të cilit është afër përfundimit dhe që ka një marrëveshje me “nëndestësen e verdhë” për të vazhduar në këtë rol edhe për një vit.