Trajneri i Real Madridit Carlo Ancelotti e ka ‘pagëzuar’ Jude Bellinghamin si zëvendësuesin e Karim Benzemas në skuadrën e tij.

“Ne besojmë se ardhja e Bellinghamit mbulon mungesën e Benzemas. Ai është një djalë serioz, i pjekur dhe me shumë cilësi. Ajo që po bën nuk është befasuese për ne që e njohim, ajo që është befasuese është se ai është vetëm 20 vjeç.Ai është përmirësuar shumë. Ai ka ende cilësi, por është më i fuqishëm dhe është rritur fizikisht”, ka thënë Ancelotti.

Trajneri italian gjithashtu ka bërë të ditur se në këtë afat kalimtar Real Madridi nuk do të sjellë më asnjë përforcim të ri, edhe pse raportohet se klubi po tenton ofrimin e Kylian Mbappes nga PSG.