Leon Avdullahu është ftuar për herë të parë te përfaqësuesja U21 e Zvicrës në futboll.

Avdullahu është pjesë e Baselit, ndërsa u ftua për ndeshjet kualifikuese me Armeninë dhe Rumaninë.

Vlera e tij në portalin e specializuar të transfereve, Transfermarkt është 300 mijë euro teksa ka regjistruar 4 paraqitj për Baselin në ligë.

Avdullahu, i lindur në Zvicrë, ka shtetësi të Kosovës teksa më herët ishte paraqitur për Zvicrën U19.

Avdullahu is "promoted" to the first team of Basel - KOHA.net