Java e 21-të në Superligën e Kosovës në futboll, do të rezervojë tri ndeshje inteesante për futbolldashësit.

Vëmendja do të jetë në Gjilan, ku Drita do të përballet me kampionin aktual, Ballkanin.

Ndeshja e dytë për sot, do të jetë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, ku Ferronikeli 74 e pret Gjilanin.

E treta në program do të jetë loja në mes të Prishtinës dhe Malishevës, e cila do të luhet në Lipjan në stadiumin “Sami Kelmendi”.

Të tria ndeshjet do të fillojnë nga ora 13:00