Kampioni  i Kosovës në futboll, Ballkani do të zhvillojë sot ndeshjën e parë të Play Off-it në Ligën e Konferencës, ku kundërshtari i saj është BATE Borisov.

Përballja zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora  20:45.

Ekipi nga Suhareka këtë ndeshje do ta luajë pa Qëndrim Zybën dhe Lindon Emërllahun.