Edon Zhegrova po kalon një sezon të mirë me Lille, të paktën deri më tani.

Futbollisti kosovar është autor i dy golave dhe pesë asisteve nga 17 paraqitje në total.

Zhegrova është edhe në mesin e dribluesve më të mirë në top ligat evropiane këtë sezon, sipas statistikave të mbledhura deri më tani.

24-vjeçari renditet i gjashti në këtë listë, me 40 driblime të suksesshme të regjistruara nga 69 tentime – ose me një përqindje prej 58% të driblimeve të suksesshme.

Leroy Sane i Bayern Munichit i prin kësaj liste, me 60 driblime të suksesshme të regjistruar deri më tani në këtë sezon.