Sunday, June 20, 2021

Sporti Sot

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Nora Gjakova në luftë për medalje të bronztë ndaj serbes Perishiq

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova sot u mposht në gjysmëfinale nga kanadezja Jessica Klimkait dhe tani do të luftojë për medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Gjakova kalon në çerekfinale të Kampionatit Botëror të xhudos

Xhudistja kosovare Nora Gjakova ka arritur të kalojë në çerekfinale të Kampionat Botëror të xhudos. Deri në këtë fazë, Gjakova regjistroi tri fitore, një prej të cilave ishte pa luftë. Në...

Kush janë portierët që shënuan gola në Premier League para Alisson Becker (Video)

Goli i vonshëm në minutën e 95’ nga portieri Alisson kundër West Brom bëri që Liverpool të mbaj akoma gjallë shpresat për një vend në mesin e katër ekipeve më të mira në Premier League këtë sezonë.

Sot finalja e madhe e FA Cup: Chelsea vs Leicester

Chelsea sot do të tentoj që të fitoj medaljen e parë në epokën e Thomas Tuchel. Që nga zëvëndësimi i Frank Lampard, Tuchel i ka transformuar të kaltërit dhe sot ata kanë njërën nga dy mundësitë e...

Antonio Conte dhe Lautaro Martinez problemet e tyre i zgjidhin përmes boksit (video)

Gjatë ndeshjes me Romën, Antonio Conte dhe Lutaro Martinez kishin një përplasje verbale kur Conte vendosi të zëvëndësonte Martinez. Gjatë shkuarjes në bankinë, Martinez kishte goditur një shishe me ujë, por kjo nuk i kishte pëlqyer aspak...

Pas finales së Ligës së Kampionëve, anulohet edhe një ngjarje tjetër e madhe në...

Çmimi i madh në Turqi është anuluar vetëm dy javë pasi që ishte vendosur në kalendar të Formula 1 dhe do të zëvëndësohet me një garë të dytë në Austri. Turqia ishte shtuar në...

‘Çfarë rrëmuje’ – Neymar tërbohet pas suspendimit për finale të kupës së Francës

Sulmuesi i PSG ka kritikuar gjyqëtarët francezë të futbollit pasi një karton i verdhë do ta lë atë jashtë ndeshjes kundër Monakos. Neymar ka shfryrë tërbimin e tij në internet pasi u pezullua për finalen e Coupe...

Liverpool mposhtë Man United për të mbajtur gjallë shpresat për Ligën e Kampionëve

Liverpooli ka përmbysur rezultatin nga 0:1 në 2:4. Fernades shënoi fillimisht për Man United, pastaj Jota dhe Friminjo (2) shënuan për Liverpool. Rashford ngushtoi epërsinë, por vulën e fitores për Liverpool e vendosi Salah.  

Boksierët e Kosovës fitojnë katër medalje në Kampionatin Ballkanik

Përfaqësuesja e Kosovës në boks mori pjesë me katër boksierë në Kampionatin Ballkanik në Zagreb të Kroacisë që u mbajt në periudhën 05-10 maj 2021. Ekipi ynë përfaqësues korri sukses duke fituar katër medalje:...

Një fanellë sportive e Michael Jordan shitet për 1.1. milion euro

Kjo është fanella e vetme për të cilën ka foto nga ndeshjet e legjendës së basketbollit në sezonin e vitit 1982-83 me Tar Heels. Fanella është shitur tri herë më shumë se sa fanella...